Karadenız & Batum Turu 3 Gece 5 Gün

Artvin, Giresun, Ordu, Rize, Trabzon

Karadeniz’in binlerce yıllık tarihi, kültürü ve mutfağının zenginliğini, coğrafyasının büyüleyici doğal güzellikleriyle harmanlayıp en iyi rotasyon ve araçlarla geziyor, en kaliteli işletme ve otellerle tatil deneyiminizi taçlandırıyoruz. Karadeniz’in incisi Batum’un kendine hayran bırakan kent mimarisi ve eğlencesi ile süslediğimiz “İstanbul Çıkışlı Karadeniz Batum Turumuz” eşsiz tatil deneyimimizle Karadeniz rüyasına dair her şeyi kaçırılmayacak fırsatlarla misafirlerine sunuyor.

13,40

5 Gün 3 Gece

24 Nisan

5 Şehir

14:00

Otobüs

Var

Kalkış Saati ve Yerleri:
14:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
14:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
15:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
15:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı (Ankara Yönü)
15:30 Çayırova Mc Donalds Önü
15:45 Gebze Center Avm Önü
16:15 İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı)
17:15 Sakarya Otogar
18:00 Düzce T7 Petrol Durağı
18:45 Kaynaşlı Türsan Park Tesisi
19:30 Bolu Otogar Önü

Bırakma Saati ve Yerleri:
06:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

Değerli misafirlerimiz,

Sizleri belirtilen duraklardan karşıladıktan sonra 3 gece 4 gün Konaklamalı Karadeniz turumuza araç İçi anlatım ve ikramlarımız eşliğinde keyifli gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Değerli misafirlerimiz,

Sabah erken saatlerde Trabzona varıyor ve kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından bir sonraki uğrak noktamız olan Coşandere ve Meryem Ana Derelerini takiben Altındere Milli Parkı İçerisinde bulunan Sümela Manastırına ulaşıyoruz. Etrafı dik kayalarla çevrili vadi boyunca ilerleyip 15 dakika yürüdükten sonra 1355 rakımdaki Sümela Manastırına varış. M.S. 300’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen manastır dik bir yamaçta büyük kayalıklar oyularak yapılmış olan Sümela Manastırını geziyor ve fotoğraflıyoruz. Sümela Manastırı gezilerimizin ardından bölgeden ayrılıyor ve Trabzon'un Of ilçesine hareket ediyoruz. Burada Çay Fabrikası gezimizi mühendis eşliğinde yapıyor çayın evrelerini öğreniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz çay alış verişi yapabilir. Şimdi Sırada Uzungöl var. Uzungöl etrafında serbest zaman veriyor ardından otelimize geçiyoruz.


Sabah kahvaltısı: Trabzon'da ekstra olarak alınacaktır. (Dahil Değildir)
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir. (Ücrete Dahildir)
Konaklama: Oriss Grenn, Vulada Butik Otel vb. Oteller

Değerli misafirlerimiz,

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Rize'ye hareket ediyoruz. Çay tarlaları eşliğinde Rize'ye giriyor yeşilin her bir tonunu yakalama fırsatı buluyoruz. Önce Rize Bezi Atölyesi'ne uğruyor yöresel ürünlerden alma fırsatı yakalıyoruz ardından Fırtına Vadisi'ne doğru yol alıyoruz. Fırtına Vadisi'ne varışımızın ardıdan dileyen konuklarımız için Zipline (Ekstra) ve Rafting (Ekstra) etkinlikleri için serbest zaman veriyoruz. Eski adıyla Peruma deresinin kenarında rehberimizin yönlendireceği restorantta öğle yemeklerinizi alabilirsiniz. Fırtına Vadisi gezilerimizin ardından Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Ayder Yaylasına varınca önce Kalegon ardından Gelin Tülü Şelalesini gördükten sonra yaylada serbest zaman veriyoruz. Ayder yaylasına vardığımız zaman tur görevlisi sizlere Ayder Yaylasından gidebileceğiniz bir çok ekstra turlar sunacaktır. Sizlerde bu sunulan turların içersinden istediklerinizi seçerek yeterli çoğunluk olacak turlara katılım gösterebilirsiniz. Ekstra olarak sunulabilecek turlar (Pokut - Sal Yaylası, Huser - Avusor Yaylası, Çinciva - Palovit - Zilkale, Gito - Badara Yaylası, Amlakit - Kavrun Yaylası, Elevit Yaylası, Çeçeva turları sizlere ekstra sunulacaktır.) Turlarda yeterli sayılara ulşan turlar çıkış yapacaktır. Ekstra turlara katılım sağlamayan misafirlerimiz için tur yetkilileri ile görüşme sağlayarak dönecek olan turların durumlarına göre bekleyebilir veya otele geçebilirler. Ekstra turların dönüşlerinden sonra dinlenmek ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir. (Ücrete Dahildir)
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir. (Ücrete Dahildir)
Konaklama: Yeşilvadi Otel, Pordanis Otel, Oriss Grenn, Vulada Butik Otel vb. Oteller

Değerli misafirlerimiz,

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Batum'a gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Sarp sınır kapısına geldiğimizde geçiş işlemlerimizi tamamlayıp Batum şehir merkezine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Batum şehrinin merkezinde aracımızdan inip yaya olarak rehberimiz eşliğinde Batum şehrini gezmeye başlıyoruz. Batum'da göreceğimiz noktalar Gonio Kalesi (opsiyonel), Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Ali ve Nino Heykeli, Nikolas Kilisesi bölgelerini gezdikten sonra serbest zamanınız başlıyor. Serbest zamanın ardından Sarp sınır kapına hareket ediyoruz. Geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Batum şehrine gelmek istemeyenler için Artvin Karagöl turumuz (ekstra) olarak sizlere sunulacaktır.

Borçka - Karagöl turumuz için ilk noktamız Borçka olacaktır. Burada minibüslerle buluşarak Karadeniz’in doğa harikası el değmemiş bakir topraklarından biri olan Karagöl’e doğru ilerliyoruz. Bu heyelan set gölü ziyaretimizi gerçekleştirirken doğanın tadını çıkarabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından tekrar minibüslere binerek aracımızla buluşuyoruz ve otelimize doğru dönüş yoluna geçiyoruz.

NOT: Batum şehrine katılmak istemeyen veya geçiş işlemlerinde sorun yaşayan kişiler (5. gün veya satış esnasında bilgilendirme alabilirsiniz) için Karagöl turumuz yapılacaktır. Bu durumun gerçekleşmesi için ekstra turların çıkışın sağlanmasında en azami 16 kişi olmaktadır. Bu sağlanamadığı takdir de tur görevlileri geçiş işleminde sorun yaşayanlar veya girmek istemeyen kişiler için yönlendirme yapacaktır.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir. (Ücrete Dahildir)
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir. (Ücrete Dahildir)
Konaklama: Oriss Grenn, Vulada Butik Otel vb.Oteller

Değerli misafirlerimiz,

Sabah kahvaltımızı alıyor ve otelimizden çıkış yapıyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra Bıçak Atölyesi ziyaretlerimizi gerçekleştirip hemen ardından Trabzon imparatorluğu krallarından 1. Manuel Kommenos tarafından yaptırılan Ayasofya’yı görmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Ayasofya gezilerimizin ardından Ordu'ya doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Giresun Kalesi'nin panoramik olarak görüntülüyoruz. Sonrasında Ordu şehir merkezine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ordu'ya vardığımızda teleferik ile Boztepe'ye çıkış yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz dönüş yoluna geçmeden önce Ordu Sahil'de yürüyüş keyfi yapabilir. Ordu gezimiz tamamladıktan sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Bir başka HADİGEZİ etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir. (Ücrete Dahildir)
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır. (Dahil Değildir)
Konaklama: Bu gece konaklama olmayacaktır.

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • Aktivite Turizm Güvencesi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otellerde 3 Gece Konaklama
 • Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 3 Akşam Yemeği
 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Programda belirtilen son gün akşam yemeği
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
 • Ekstra Karagöl -Mençuna Şelalesi Turu
 • Ekstra Yaylalar Turu
 • Ekstra Huser - Palovit Şelalesi Turu
 • Ekstra Çeçeva Turu (opsiyonel)
 • Ekstra Elevit Turu
 • Ekstra Gito - Badara Turu
 • Ekstra Pokut -Sal Turu
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)
 • Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)
Yetişkin 2
Çocuk 0
TUR TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
TUR TİPİ
TUR DURUMU
TOPLAM FİYAT
3* Veya 4* Oteller
Bilmeniz Gereken Bilgiler

Bu ürün içerisine aşağıda belirtilen katılım şartları ile rezervasyon yapabiliriniz.

FİYAT BİLGİLERİ

Belirtilen Fiyatlar Kişi Başı Fiyatdır

Toplam Fiyat

2 Yetişkin

20970

Ekstra turlarda en az katılım sayısı 16 kişidir.

‼️ÖNEMLİ NOT‼️

Öncelikle tura gelmeden once unutulmaması gereken şeyler arasında nüfus cüzdanı veya pasaportun unutulması durumunda şirket sorumlu değildir ve hiçbir şekilde telafisi yapılmaz. Sınıra geldiğimiz zaman rehber arkadaş size bütün bilgilendirmeyi yapmaktadır. Sizlerden aracın içinde 150 TL toplayacaktır. Bu sizin Batum'a girmenizi sağlayacak yurt dışı çıkış harç pulu ücretidir. Grup ya da münferit olarak katılacak kişilerin 18 yaşın altında olanların bizlere belirtilmesi gerekmektedir. (Belirtilmemesi durumunda şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir.)

‼️‼️ÖNEMLİ NOT‼️‼️

• Batum’a geçiş yeni sistem kimlik ya da pasaportla gerçekleşmektedir. Geçiş yapacakların kimlik yada pasaportlarının kullanım süresi dolmadığı ve cezası olmadığı sürece geçiş işlemlerinde bir sıkıntı yaşamayacaktır.
• Eski Nüfus cüzdanı geçiş işlemlerinde kabul edilmez.
• Eski, deforme olmuş kimlikler girişlerde kabul edilmez. Yeni kimliklerin çiplerine dikkat edilmelidir. Çipleri deforme olmuş ise geçiş işlemlerinde sorun yaşayabilirler.
• Tüm çocukların kimliklerinde fotoğraf bulunması zorunludur.
• Seyahatte 18 yaşından küçük çocukların aileleri (anne ve baba) ile olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde aile (anne ve baba) onaylı noter tasdikli muhafakatname gerekmektedir.
• Ülkeye girişlerde ilaç (reçetesiz), et ve süt ürünleri, kesici alet ve silah gibi tehlike arz eden cisimler kesinlikle kabul edilmez.
• KKTC vatandaşları AB pasaportu taşıyorlarsa vize mevzuatına göre hareket etmek zorunda, Türk kimliği taşıyorlarsa sadece kimlikle giriş yapabiliyor.
• Gümrük mevzuatı gereği 30,000 Lari ve üzeri karşılığı olan para ya da altın bulunduran kişilerin beyanda bulunmaları gerekiyor.
• Yoğun tatil dönemleri ve resmi tatillerde yaşanacak yoğunluk nedeniyle Sarp Sınır Kapısı‘nda hem yaya hem de araç kuyrukları oluşuyor. Bu dönemlere dikkat etmekte yarar var bununla ilgili oluşan problemlerden firmamız kesinlikle sorumlu değildir.
•Gümrük kapısı geçiş işlemlerimiz esnasında üzerimizde etiketi bulunmayan bir ilaç bulunması geçiş esnasında misafirlerimizin sorun yaşamasına sebep olmaktadır. Misafirlerimize tavsiyemiz mümkünse astım, tansiyon, diyabet ilaçları gibi kullanımı zaruri olmayan ilaçlarını(ağrı kesici) yanlarına almamalarıdır. Mutlaka alınması gereken ilaçları ise üzerinde ismi bulunan bir şekilde kutusu ile yanında taşımasıdır.

Tur Yorumları

Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

26 Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Güvenilir Müşteri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros

M. ARSLAN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam.

M. TEMİZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros