Fly Pgs İle Bosna Hersek Turu

Sarajevo

589

4 Gün 3 Gece

20 Nisan

1 Şehir

09:00

Otobüs + Uçak

Var

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde 09.00’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 09.25’de Saraybosna’ya uçuş ve yerel saat ile 10.20’de Saraybosna Uluslararası havalimanına varış. Osmanlı İmparatorluğunun izleri ile harmanlanmış Saraybosna’da görülecek yerler arasında: Küresel bir kader değişikliğine tanıklık eden Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına inşa ettirilen Hünkar Camii, Avrupa mimarisi ile Tasarlanmış Milli Kütüphane, Hikayesi ile ünlenen İnat Evi, Estetik ve kültürel açıdan Osmanlının bir özeti olan Başçarşı ve Başçarşı Sebili, Şehrin hamisi Sancakbeyi Gazi Hüsrev Bey adına yaptırılan Camii ve Külliye, Tarihi Moriça Han, Saraybosna’daki dinsel hoşgörünün kanıtı İsa’nın Kalbi Katedrali, 2.Dünya savaşında ölenlerin anısına yapılan Sönmez Ateş Anıtı ve Saraybosna’nın modern yüzünü yansıtan Ferhadiye Caddesi bulunmakta. Ardından Başçarşıda yerel restorantta akşam yemeğini alıp konaklayacağımız otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Otelde alınan kahvaltı sonrası ismini ‘Mostari’ adlı şehrin koruyucularından alan Mostar’a hareket ediyoruz varışla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Köprü üzerinde askeri amaçla tasarlanmış Halebiye ve Tara Kuleleri, 1618 yılında inşa edilmiş Koski Mehmet Paşa Camii, Şehrin Hamisi Karagöz bey adına yaptırılan Camii ve Tarihi Mostar Çarşısı bulunmakta. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından Blagay şehrine hareket ediyoruz. Bektaşi dervişlerinin katkıları ile Bosna Hersek’in Müslümanlığa geçişinde büyük etkiye sahip bu yerleşim yerinde Blagay Tekkesini ziyaret edip , Buna Nehrinde serbest zaman veriyoruz. Blagay turu sonrası Saraybosna şehrine dönüş akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

Otelde alınan kahvaltı sonrası Osmanlı İmparatorluğunun Batı’ya açılan şehri ve yetiştirdiği devlet adamları ile ‘Vezirler şehri’ ünvanını alan Travnik’e hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: 1705 yılında Hacı İbrahim Paşa tarafından yaptırılmış Elçi İbrahim Paşa Medresesi,Travnik Saat Kulesi , Rumeli’ye has “alaca” diye adlandırılan bezemeli camilerden olan Süleymaniye Camii, şehri ikiye bölen Lavsa Nehri ve Nobel Ödüllü yazar İvo Andric’in Evi bulunmakta. Ardından Travnik kalesine hareket ediyoruz 14. yüzyıl sonunda Bosna Kralı II. Tvrtko tarafından yaptırılmış 1463’te Fatih Sultan Mehmet Han ordusu tarafından fethedilen ve şuanki görünümüne kavuşturulan Kale gezimiz esnasında: 15. yüzyılda Sultan II. Bayezid döneminde inşa edilmiş Kale Camii , Travnik Müzesini ve Saat Kulesini görüyoruz. Kale turumuz sonrası Saraybosna şehrine dönüş konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

Otelde alınan kahvaltı sonrası tam gün Başçarşıda serbest zaman…Günün sonunda havalimanına transfer oluyoruz . Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 17.50’de İstanbul’a hareket ve 20.40’da varış ile turumuz sona eriyor.

  • - Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Saraybosna arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • - Ulaşım hizmetleri
  • - 4* Otellerde oda kahvaltı 3 gece konaklama
  • - Otellerde ve restaurantlarda alınan 3 Akşam yemeği
  • - Tüm otoban – otopark ve gümrük ücretleri
  • - Profesyonel rehberlik hizmetleri
  • - Yerel rehberlik hizmeti
  • - Seyahat Sağlık Sigortası
  • - Yurt dışı çıkış harç pulu ücretleri
  • - Öğle yemekleri
Yetişkin 2
Çocuk 0
TUR TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
TUR TİPİ
TUR DURUMU
TOPLAM FİYAT
Bilmeniz Gereken Bilgiler

Bu ürün içerisine aşağıda belirtilen katılım şartları ile rezervasyon yapabiliriniz.

FİYAT BİLGİLERİ

Belirtilen Fiyatlar Kişi Başı Fiyatdır

Toplam Fiyat

2 Yetişkin

1178

Tur Yorumları

Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

26 Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Güvenilir Müşteri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros

M. ARSLAN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam.

M. TEMİZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros